Telefon :+90 312 472 6163

Nasıl Yapılır?

Eğitim ve Öğretim

Eğitim ve Öğretim

Projeler ve kurulum planları

En basit çalışmalardan testere gerektiren çalışmalara dek, torna kullanan basit modellerden CNC kontrollü 4 eksenli freze programlama çalışmaları ve projelerine dek birçok alanda talimat ve dokümantasyon mevcuttur.

Hammaddeler

Tornalama ve kesim için ahşap, alüminyum, tasarımcıların kullandığı türden balmumu, köpükler, ahşap kalem, tuzluk-biberlik, yay parçaları ve daha birçok çalışma için hazırlanmış hammaddeler sayesinde büyük gruplarla da kolaylıkla çalışmalar yapılabilir.

Ders malzemeleri

Yaş grubuna uygun bir şekilde hazırlanmış ders planları, çalışma kağıtları ve teorik egzersizler sayesinde dersler kolaylıkla icra edilir ve hazırlık için gereken zamandan tasarruf edilir. Geri bildirim formları ve quizler sayesinde eğitsel hedeflerin ne derece gerçekleştirildiğini kolaylıkla değerlendirmek mümkündür. Büyük gruplar ile hızlı ve kolayca çalışmak için önceden hazırlanmış materyal setleri de mevcuttur.

İnternet kaynakları

İnternet üzerinde geniş kapsamlı videolarımız mevcuttur. Bunlarda ürünlerin kurulumunu, gerçekleştirilebilecek özel uygulamaları, ve bileyleme gibi bakım işlemlerini ücretsiz olarak görmek mümkündür.

Playmat Video

PLAYMAT 4’ü 1 arada atölyesi ile birkaç basit adımda 4 tane tamamen fonksiyonel ve çocuklar için güvenli makine kurulabilir. Genç eller için ideal!

Styro-Cut 3D Video

Styro-Cut 3D ile şekil verilemeyen pahalı rezistans tellerinin kullanımına gerek kalmamaktadır. Çelik telin başlıca avantajları, herhangi bir 3-boyutlu parçayı üretmek için herhangi bir şekle sokulabilir, çok daha ekonomiktir, ve çok dayanıklıdır.
Styro-Cut 3D, düz, profil, dairesel, ve açılı kesme işlemlerine olanak sağlar. El aygıtından faydalanarak, bir heykeltraş gibi hassas bir şekilde tam bir maket üretmek mümkündür.

Unimat 1 Video

UNIMAT Serisi – bu kadar kolay olmasına rağmen işlevsellik dorukta! Makineyi kurmakta gereken tek alet, ürünle birlikte sunulan tornavida. İşte bu kadar kolay!

Unimat 1 Basic kurulumu

Unimat 1 Basic ile çalışma

Unimat 1 Classic kurulumu

Unimat MetalLine Video

UNIMAT MetalLine serisi, metalden üretilmiş sağlam parçaları, dayanıklılığı ve hassasiyetiyle eşsiz olmakla kalmayıp, ayrıca tamamen modülerdir.

Unimat ML Set

Unimat ML ile çalışma

Unimat CNC

Maket yapımı, prototip üretimi, teknik içerikli eğitim ve öğretim gibi alanlarda çalışan yenilikçi müşterilerimiz için, UNIMAT MetalLine CNC fonksiyonlarının eklenmesi ile genişletilebilir.

UNIMAT sisteminin kanıtlanmış modüler yapısı sayesinde UNIMAT CNC de sayısız konfigürasyonu ve CNC uygulamasını desteklemektedir. Makinelerin yatakları 2A’lik adım motorlar ile donatılmıştır. Aynı parçadan birden fazla sayıda üretilmesi ve 3 boyutlu maketlerin işlenmesi için idealdir.

CNC CAD/CAM nedir?

Bir maketin bilgisayarlı üretimi, bilgisayarda tasarlanması ile başlar. Piyasada bu amaçla üretilmiş çok sayıda CAD (bilgisayar destekli tasarım) yazılımı bulunmaktadır.

Sonraki aşamada, tasarım dosyası CAM (bilgisayar destekli üretim) yazılımı ile açılır. CAM uygulaması, sizin tanımladığınız ve girdiğiniz işleme parametreleri üzerinden aletin işleyeceği yolları tasarlar. Bu yollar ve makinenin bazı diğer komutları, G-Code’a dönüştürülür (nümerik kontrolün programlama dili). CAM uygulamalarının çoğu bu şekilde hazırlanmış makine kodunu RS274D standardıyla (DIN 66025) uyumlu olacak şekilde gönderebilir. Basit geometrik şekiller için olan G-Code elde de derlenebilir.

Nihai aşama olan üçüncü aşamada, bu kod bir CNC (bilgisayarlı nümerik kontrol) uygulamasına import edilir. Komutlar satır satır makinenin motorlarının algılayabileceği sinyallere dönüştürülür. Makine bu komutlar doğrultusunda hareket eder, ve hammadde bu şekilde işlenir.

Unimat CNC kurulumu 1/2

Unimat CNC kurulumu 2/2