Telefon :+90 312 472 6163

Hakkımızda

Küçük şeyler büyük işler

GİLİKA

Vizyonumuz

Her yaştaki bireyin üstün yeteneğinin gelişiminin desteklendiği; merak, öğrenme ve yaratıcılığa temel oluşturan ileri düzeyde öğrenme ortamlarının doğal olarak sunulduğu ve gerek bilim gerekse sanat yeteneklerin değerlendirildiği bir Türkiye için Ar-Ge, uygulama ve tasarım atölyeleri ve hizmetleri ile Gilika, kağıt ve ahşap konularındaki uzman deneyimini, çocuklarımızın keşfedilmesi amacıyla değerlendirmeyi vizyon edinmiştir.

Amaçlar ve Hedefler

Bireylerin, hayal gücü ile fiziki olanak ve kabiliyetlerinin imkan verdiği ölçüde, kendini ifade etmesinin ve duygularını anlatmasının bir yolu olan kağıt ve ahşap sanatını, Türkiye’de eğitim kurumları ve atölyeler aracılığıyla tanıtmak ve yaygılaştırmak, Gilika’nın öncelikli hedefleridir.

Ormanda büyüyen bir ağacın kesildikten sonra bittiği düşünülen hayatı, tam tersine kağıt ve ahşap tasarım sanatı ile yeniden başlar. Bu heyecan ve yaratıcılığın, hayal gücünün ve el becerilerinin geliştirilmesi yoluyla çocukların küçük yaşlardan itibaren kendilerini ifade edebilme kapasitelerini arttırmaları amaçlanmaktadır. Böylece, yaratıcılığı yüksek, kendini ve toplumu geliştiren bireyler yetiştirilerek gelişen ülkeler kategorisine yükselme yolunda adımlar atılması amaçlanmaktadır.